Přejít na menu
Přeskočit na navigaci

Pravidla hry

Výhercem se stane ten, kdo jako první projde Hedvábnou stezku. Co si pod tím ale představit? Úkolem je složit z dílků co nejrychleji jednu trasu, po které se dá projít celá Hedvábná stezka.

Jak začít?

Abychom s tebou ve hře počítali a poslali třeba nějaké další doplňky ke hře, musíme vědět, že jsi opravdu ten, kdo chce výzvu hrát. Napiš proto jakousi přihlášku do hry - napiš něco o sobě, kdo jsi, odkud jsi, co tě baví a také jaké úkoly bys rád plnil. S přihláškou si dej záležet - napiš a nakresli ji ručně a pak ji pošli na adresu:

Petr Čechura

Sokolovská 19

323 00 Plzeň 

Jak hrát?

Mapa, na které je vyznačená Hedvábná stezka včetně jejich variant, je rozdělená na dílky puzzlí. Těch je dohromady 120 a 120 je i úkolů uvedených na webu a v sešitě. Políčka jsou očíslována zleva doprava a shora dolů, ke každému políčku patří jeden konkrétní úkol (se stejným číslem).

Za splnění úkolu z určitého políčka získáte toto políčko. A pozor - v případě, že úkol splníte extra dobře, pošleme ještě jeden dílek navíc. Který to ale bude, to je záhadou. Tyto bonusové dílky budeme totiž losovat.

Některé úkoly (ty, které se nacházejí na dílcích s městy) jsou bonusové. U ostatních rozlišujeme jen to, jestli úkol je nebo není splněný, ve výjimečných případech, že extra dobře. U bonusových úkolů ale nejde jen o to úkol splnit, ale splnit ho co nejlépe a mít co nejlepší výsledek. Podle toho totiž pošleme počet dílků. Vzhledem k náročnosti úkolů mohou být až čtyři! 

Když nějaký úkol splníš, dej nám o tom vědět. Většinou stačí napsat mail na kasgar@spjf.cz, do mailu napiš, jak jsi úkol plnil, jestli u toho byly třeba nějaké zajímavé zážitky a jak to dopadlo. Kromě toho třeba přidej fotky z plnění,nebo nějaký výsledek. Pokud máš poslat něco extra, je to u úkolu uvedeno. V některých zvláštních případech (jako je třeba hned první přihlašovací úkol) pošli hlášení poštou. Pěkné hlášení má třeba zdobný nadpis a rámeček, nebo ručně kreslené obrázky. Taková hlášení obzvláště oceníme.
 
Poté, co nám pošleš hlášení o splnění úkolu, přijde ti poštou tvůj nový dílek nebo dílky. Budeme rádi, když pošleš splněné alespoň 2 úkoly najednou, ušetříš nás poštovné. Podmínka to ale není. 
 
Až budeš vybírat, které úkoly chceš plnit, zkus si najít takovou trasu, kde tě bude co nejvíc úkolů opravdu zajímat a bavit. Dej si také pozor na to, že některé nelze splnit hned, jejich plnění trvá delší dobu.)
 
 
Kdo vyhraje?
 
Výherci se budou objevovat postupně, podle toho, kdy složí celou trasu stezky. Až hra skončí (31. 5. 2019), doplníme do celkového pořadí i ty, kdo celou trasou neprošli. Pořadí bude určeno podle počtu splněných úkolů.
 
Co za to?
 
Všichni, kdo projdou celou Hedvábnou stezku, dostanou zbytek dílků puzzlí, aby mohli složit kompletní mapu. Na výherce čeká celá řada cen, jako třeba vybavení do přírody nebo různé hry. Ten, kdo dojde stezku jako první, bude mít navíc zadarmo účast na našem letním táboře.
Hlavním cílem ale je si celou soutěž a plnění úkolů užít. Nás je tak bavilo vymýšlet, že jsme si některé také zkusili splnit. Třeba Skok do neznáma nebo Olgoje chorchoje.